Sakarya Gezilecek Yerleri Tanıtım Videosu

Sakarya’da ekonomisinde tarımın önemli bir yeri vardır. Hendek, Karasu ve Kocaali ilçelerinde fındık yetiştiriciliği mevcuttur. Ayrıca mısır tarımı da yapılmaktadır. Sakarya’da sanayi son zamanlarda gelişmeye başlamıştır. Son yıllarda kurulan sanayi kuruluşları bu sanayileşmeyi daha da artırmıştır. Sakarya, bir milyona yaklaşan toplam nüfusuyla İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir’in ardından Marmara Bölgesinin en büyük beşinci şehridir.

Sizlere bu güzide şehrimiz hakkında kısa kısa bilgiler ve gezilecek noktaları tanıtacağız.

Tarihi Yapılar: Sakarya ve çevresinde kültür gezisi yapmak isteyenleri pek çok tarihi yapı bekliyor. Çoğu yapı Osmanlı döneminden kalma bu yapılar arasında Rahime Sultan Camii, Sapanca Rüstem paşa Camii, Şeymuslihiddin Camii, Hasan Fehmi paşa Camii, II. Beyazid Köprüsü, Beş köprü, Paşalar Kalesi, Seyifler Kalesi, Harman tepe Kalesi görülmeye değer olanlar.

Müzeler: Sakarya’nın tarihine ilişkin bilgiler edinmek ve bu güzel şehrin geçmişinde yolculuk yapmak isterseniz;  Deprem Müzesi, Sakarya Müzesi ve Kuvayı Milliye Müzesi gezebileceğiniz Sakarya müzelerinden.

Doğal Güzellikler: Sakarya, Marmara bölgesindeki en zengin doğal güzelliğe sahip şehirlerden biri. Her mevsim farklı güzellikler sunan Sakarya’da doğa severler için keşfedilecek pek çok yer var. İnönü Yaylası,  Sapanca Yaylaları, Sapanca Çiğdem Yaylası,  Kara göl Yaylası, Sapanca Gölü, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Sakarya Nehri, Maden Deresi bu doğal güzellikler arasında mutlaka görülmesi gerekenlerden.

Kaplıcalar: Termal turizmde de gelişmiş bir şehir olan Sakarya’da hem şifa bulacağınız hem de keyifli bir tatil yapabileceğiniz kaplıca merkezleri bulunuyor. Bunlar arasında ise Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi ve Akyazı Kuzuluk Kaplıcaları en popüler olanlar.

Sakarya Tanıtım Videosu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir