Prag’da Gezilecek Yerler

Milyonlarca yabancının ziyaret ettiği romantik bir şehir, tarihi dokusunu asla kaybetmemiş mimari eserleri bozulmamış ve turistlerin odak noktası haline gelmiş bu şehirde gezi rotası olarak tarihi ve kültürel miraslarından bahsedeceğiz. Doğası, Tarihi ve mimarisi ile harika bir şehir.

Eski Şehir Meydanı

Eski şehir meydanında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız size zamanın nasıl geçtiğini unutturacak ve eski tarihlere götürecek bir meydan. Binalar, Faytonlar, Cafeler, Caddeler, Kaldırımlar dönemi yansıtıyor burada zamanınızı dolu, dolu geçirebilirsiniz. Yada sadece meydanda bir yere oturup o dönemi hissedebilirsiniz.

Karl Köprüsü

Tüm dünya ülkelerinden insanların ziyaret noktası olan Karl köprüsü üzeri heykeller ve rölyeflerle süslü ve bazı heykellerin şans getirdiği inanılıyor. Köprü üzeri çok kalabalık oluyor köprü üzerinde Osmanlının gücünü anlatan bir heykel de var

St. Vitus Katedrali

Prag kalesi içinde bulunan bu katedral sizleri Orta çağ dönemine götürecek bir anda dönemin havasını solumaya başlayacaksınız. İçerideki objeleri ve eserleri saatlerce inceleyebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için mükemmel bir yer. Yapımı yüzyıllar süren bu yapıyı Prag’a gitmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Aziz Nikolas Kilisesi

Mimari olarak oldukça güzel ve orta çağ döneminin havasını hala üzerinde barındırıyor. Mimiri açıdan harika bir işçilik eseri olan bu kiliseyi görmenizi tavsiye ederim öncelikli olarak söylemiyorum fakat gitmişken gezilmesi gereken bir nokta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir