Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris ülkemizde en çok tercih edilen tatil yerlerinden bir tanesidir. Özellikle Yaz aylarında Turist akınına uğrayan bu bölgemizde gezi rotası çizmek istedik

Marmaris Marina :

Vakit geçirmek için ideal bir bölge  burada alışveriş yapabilir, eğlence mekanlarında vakit geçirebilirsiniz bütçenize uygun mekanların yer aldığı bu bölgede gününüzün tamamını rahatlıkla geçirebilirsiniz. Sahilde yürüyüş yapabilecek ve deniz kıyısında çayınızı yudumlarken yeşilin ve mavinin tadını çıkarabilirsiniz.

marmaris-gezilecek-yerler-listesi

Dalyan :

Tarihi ve doğal bir yapıya sahip olan dalyan bölgesi Marmarise gittiğinizde mutlaka gideceğiniz bir yer. Hayran kalacağınız güzellikleriyle sizleri büyüleyecek manzaralara şahit olabilirsiniz. Sakin sessiz bir yerde konaklamak istiyorsanız birde doğayla iç içe olsun diyorsanız burası tamda sizin yeriniz

marmaris-gezilecek-yerler2

Dalyan Nehri :

Dalyana giderseniz eğer bu göl üzerinde tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu doğa harikası bölgeye dalyana giderseniz mutlaka tekne turları, doğa yürüyüşlerine katılın. Aileniz ve sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

marmaris-gezilecek-yerler1

Marmaris Müzesi:

Marmaris’e giderseniz  bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz, küçük bir müze fakat tarih meraklısıysanız  Knidos antik kent kazısında çıkarılan eserler burada sergileniyor. Müze içerisinden kale manzarası harika Marmaris ayaklarınızın altında.. Müze bölgesi oldukça temiz ve titizlikle düzenlenmiş bir yerdir.

marmaris-gezilecek-yerler3

Rodos:

Marmaris’e kadar gelmişken günübirlik gidip gezilecek bir bölge muhteşem doğası ve tarihi ile sizleri büyüleyecek bir bölge bu bölgede bulunan mekanlara sanki yıllardır gidiyormuşsunuz gibi bir izlenimle karşılanacaksınız ve oldukça sıcak bir karşılamayla hizmet alacaksınız.

rodosta-gezilecek-yerler-hippocrates-square-in-the-historic-old-town-of-rhodes-greece-112-4b3a

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir