Karadeniz’in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Karadeniz’in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Karadeniz bölgesi denildiğinde yeşilin tüm tonlarını  içinde barındıran, yeşil ve mavinin mükemmel  eşsiz uyumunu göreceğiniz bu bölgede sizlere turistlik yerleri, tarihi, gezilecek yerleri hakkında bilgiler vereceğiz. Karadeniz turuna katıldığınızda rehberler eşliğinde tarafınıza net bir bilgi verilecektir. Fakat gitmeden bölge hakkında ufakta olsa bilginiz olması adına sizlere Karadeniz’in turistik yerleri hakkında bilgi vereceğiz.

Karagöl  – Şavşat  

Karagöl Karadeniz bölgesinin en güzel renklerini yansıtan bir göldür. Kafanızı çevirdiğiniz her yerde orman göreceksiniz ve yeşilin her tonunu görebilirsiniz.  Karagöl içerisindeki renkli balıklarda çevreye oldukça güzel bir hava katıyor. Göl kenarındaki yürüyüş yollarında yürüyüş yapabilir ve muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Yason Kilisesi – Ordu – Samsun

Yason kilisesi Samsun’a 100 km uzaklıkta Orduya 30 Km mesafededir.  Ordu  Samsun Karayolu arasında bulunmaktadır. Kilisenin bulunduğu bölge gerçekten doğa harikası bir  konumdadır. Kilise belli dönemlerde aktif olarak gezilebiliyor fakat gittiğinizde kilise gezisi yapamazsanız dahi oradaki manzara ve deniz sesi eşliğinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bölgede gün batımını izleyebilirsiniz yakamoz manzarasını görebilirsiniz. Gezilmeye değer bir yer.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Gökgöl Mağarası

Gökgöl mağarası Zonguldak girişinde bulunmaktadır. Bu mağarada dışarıdan 850 içeriye girmenize olanak sağlıyor. Mağara içerisinde ışıklar gerçekten mükemmel yerleştirilmiş adeta sizlere görsel bir şölen sunuyorlar.  Mağara içerisinde nem oranı yüksek olduğu için genelde astım hastaları tercih ediyor  iyi geldiği söyleniyor.  Mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken bir mağazamızdır.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Pokut Yaylası – Rize

Pokut yaylası  Kaçkar dağları üzerinde bir yerdir. Karadeniz turlarına katıldığınızda  bölgeye çıkış biraz meşakkatli olsada yaylaya çıktığınızda gerçekten buna değecektir. Çıkış yoluna 4×4 veya 4×2 araçlarla ulaşırsanız sizler için daha iyi olacaktır. yere yakın araçlarla çıkmayı denemeyin çıkamazsınız bazı tur şirketleri buraya ulaşım olanağı sağlıyor. Karadeniz bölgesinin en güzel yaylalarından birisi olan Pokutta manzara gerçekten eşsiz mutlaka görülmesi gereken bir bölgedir.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Kuş Cenneti – Samsun

Kızıl Irmak Havzası olarak bilinen bu bölge kuşların ziyareti ile zamanla  Kuş cenneti olarak anılmıştır. Kızıl Irmak Havzasının muhteşem doğa güzelliğini mutlaka görmelisiniz bu bölgede büyük baş hayvanların boynuzlarına konan kuşları görebilir muhteşem doğa manzarasının tadını çıkara bilirsiniz. Çeşit, çeşit kuşları göreceğiniz Kızıl ırmak havzası veya kuş cennetini mutlaka görmelisiniz.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

İnkumu – Bartın

Denizi ve Plajıyla mükemmel bir yerdir bu bölgede  Ülkemizde ender olarak bulunan sadece plajlarda yetişen Kum zambaklarını görebilirsiniz. Kum zambakları fark edilmesi ardından korumaya alınmıştır plajda rastlayabilirsiniz. bölgede balık restoranlarında balık yiyebilir  gününüzün tamamını burada geçirebilirsiniz. Eğer yüzme bilmiyorsanız  bu bölgede denize girmeyin güvenlik uyarılarını dikkate alarak denize girebilirsiniz.

 

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Fakıllı Mağrası – Akçakoca

Fındık bahçeleri içerisinde yer alan bu mağara. İçerisinde zemin nemden dolayı çamurumsu bu yüzden  uygun ayakkabı seçmeye dikkat etmelisiniz. Mağara ziyaretinizde giriş ücreti 3 TL  görmeniz gereken bu mağarada keyifli dakikalar geçirebilirisniz.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Aktaş Şelalesi – Düzce

Fındık bahçeleri içerisinden patika yollar aracılığıyla ulaşabileceğiniz bir yerdir Aktaş şelalesi. Doğayla iç içe bu harika bölgede oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.  Şelaleye doğru giderken şelale sesini duyacaksınız ve yaklaştıkça artan bu ses ruhunuzu dinlendirecektir.  Tahta bir köprüden şelaleyi  yüksek mesafeden görebileceksiniz. Ailenizle keyifli dakikalar geçirmek istiyorsanız mutlaka gidip görmelisiniz.

Karadeniz'in Turistik Yereleri Nerelerdir.

Karadeniz’in Turistik Yereleri Nerelerdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir