İzmir Gezilecek Yerler Listesi

Muhteşem doğası, denizi ve kumsallarıyla turizmcilerin odak noktası haline gelmiş İzmir’de sizlere bir gezi rotası çizmek istedik gideceğiniz bölgelerde rehberler eşliğinde tarihi daha net anlayabilir ve  muhteşem bir gezi hatırası yaşayabilirsiniz.

Kordon Boyu :

2.5 km sahil şeridinde muhteşem deniz manzarası eşliğinde gezebilirsiniz akşam saatlerinde gün batımını izlemek paha biçilemez  bir manzara. Bölgede gezerken balık restoranlarında balık yiyebilir, Alışveriş yapabilirsiniz.  Kızıl kordon olarak da adlandırılan kordon boyu gününüzü geçirmeniz için mükemmel bir yerdir.

izmir-gezilecek-yerler-listesi

Alsancak :

Alsancak İzmirlilerin en çok tercih ettiği bölgelerden birtanesidir.  Tarihi, gezilecek bölgeleri, Cafeleri, Restoranları ile harika bir yerdir İzmir’e gidip uğramamazlık yapmayın. Alışveriş merkezleri, Barlar, Restoranlar mükemmel hizmet kalitesiyle tarihi dokusunu hiç kaybetmemiş Alsancak sizleri bekliyor.

izmir-gezilecek-yerler-listesi1

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Fiyatları gayet uygun olan  bu parkta ailenizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz, Canlı çeşitliliğiyle hayvanları doğal ortamlarında görebilir fotoğraflar çekebilirsiniz. İzmir’de çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız bu Doğal yaşam parkı tamda size göre. Park yönetimi belediye tarafından yapılmaktadır çevre düzeni olarak gayet temiz ve düzenlidir.

izmir-gezilecek-yerler-listesi3

Tarihi Asansör

Bu tarihi Asansör 1907 yılında Nesim Levi Tarafından yaptırılmıştır. Buhar gücü ile çalışan bu asansör  1983 yılında sahipleri tarafından İzmir Büyük Şehir Belediyesine bağışlanmıştır. 1992 yılında halka açılmıştır. Bölgede belediye tarafında Restoran, Cafe hizmeti verilmektedir bölgede tarihi olarak bilgi edinilebilir ve keyfli dakikalar geçirebilirsiniz.

izmir-gezilecek-yerler-listesi4

İzmir’e gitmişken belirttiğimiz rotalarda mutlaka gezmelisiniz. Tarihi ve kültürel açıdan zengin olan İzmir’de güzel anılar ve hatıralar biriktirebilirsiniz. Tatil sezonunda Egenin muhteşem denizinde tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir