Hint Okyanusunun İncisi Singapur

Singapur çevre düzenlemesi ve şehir yaşantısı bakımından gerçekten harika bir şehir. Ulaşım ağı oldukça rahat ve istediğiniz yer metro ve otobüs eşliğinde çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Singapur Malay yarımadasının güney ucunda yer alan ve ekvatorun 137 km kuzeyinde yer alan bir ada ülkesidir. Singapur tropikal iklime sahip olduğu için asırı derecede sıcaktır ve nem oranı oldukça yüksektir. Hint okyanusunun çevrelediği bu adada tropikal ormanlar oldukça fazladır.
Ülkenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan turizm ekonomiye büyük oranda katkı sağlamaktadır. Şehir içinden cafeler, restorantlar biraz pahalıdır. Gezimize Marina Bay üzerinden başlıyoruz, Marina bay singapurun en popiler yerlerinden bitanesi şehir içerisinden gezerken, gezi rotaları broşürleri, Tv yayınları izleyerek şehir hakkında bilgiler edine biliyorsunuz.

Hint Okyanusu İncisi Singapur

Yürüyüş rotası olarak Youth olympic Walks üzerinden 200 tane palmiye altından keyf içinde yürüyebilirsiniz. 3.5 kmlik bu yolun sonunda, Nehir ve Bina manzarasını seyretmek için oturma yerleri bulunuyor.
Sağ Tarafta Mist Walk bölgesi bulunuyor burada yürüyüş yapmak mümkün, 250 m uzunlugunda çelikten bir yapının altında yürüyüş yapabiliyorsunuz bu çelik yapılar solar panelleri sayesinde güneş ısığını biriktirip nemsiz ve serin bir ortamda yürüş yapmanızı sağlıyor.
Bu ülkede gerçekten çok eğleneceğinizi düşünerek sizlere bir nebzede olsa aktarmak istedik iyi günler.

Kaynak : www.ankaracikislitur.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir