Görmeniz Gereken 5 Sıradışı Otel

1 : Sala Silvergruva

Sala-silvergruva

Yerin 155 metre derinliğinde bulunan dünya üzerinde eşi benzeri olmayan güzellikte Sala Gümüş madeni içerisinde. Tek bir odaya sahip olan bu otel’de kalmayı düşünürseniz uyur gezer veya geceleri lavabo ihtiyacı için çok kalkıyorsanız kendinizi farklı mağaralar ve göller’de bulabilirsiniz.  (İsveç)

2 : Hotel de Glace – Buz Oteli

Buz oteli

Tam anlamıyla buzdan ve kardan oluşan bu otel 2000 yıllarından beri sürekli her kış oluşturuluyor. Otel buzlar eriyip yok olana kadar kalıyor. Nisan aylarında otel tamamen kayboluyor. Buz oteli Dünyanın en büyük kış  aktivitesi olarak kabul ediliyor. 5 haftada 500 ton buz  ve 15.000 ton kardan oluşturuluyor.  (Kanada)

3 : The De Vrouwe van Stavoren Hotel – Şarap Fıçılarından  Otel

The De Vrouwe van Stavoren Hotel, şarap fıçılarından yapılan otel – Hollanda

İsviçre’den hurda olarak alınan 4 adet şarap fıçısı ile yapılan bu otel oldukça ilgi çekiyor, Fıçıların içinde 14.500 litre Beaujolais şarabı mevcuttu şuan ise içerisinde 2 kişilik  lüks olmayan odalar olarak hizmet veriyor. Şarap sizi rahatsız ediyorsa bu odalar sizi mutlu etmeyecektir. Çünkü İçerisi hala şarap kokuyor. ( Hollanda )

4 :  Das Park Hotel – Beton Borulardan Otel

Das Park Otel

Bu otel kanalizasyonlarda kullanılan beton borular la yapılmıştır. Tuhaf gelebilir  ama bu yapılar ucuz maliyetli olarak heryer’de yapılabilir. Boruların içerisinde 2 kişilik bir yatak bulunmaktadır. Ayrıca oda servisi mevcuttur ve her sabah saat 13:00’a kadar devam ediyor ve 24 saat  ulaşabileceğiniz bir resepsiyon mevcuttur. ( Avusturya )

5 : Everland, Çatı Katındaki Tek Odalı Otel

Everland, Paris

Tek odalı olan bu otel, içerisinde çift kişilik büyük bir yatak, banyo ve salon bulunuyor. bu otel neden özel diye soracak olursanız. Bu otel hem sanat eseri hemde farklı noktalara taşınabiliyor. Şu an Eiffel Kulesi’nin eşsiz güzelliğini izlemeniz için Paris’teki Palais de Tokyo binasının üzerinde bulunuyor.

Kaynak www.ankaracikislitur.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir