Giresun Gezilecek Yerler Listesi

Giresun eşsiz manzarası tarihi ve kültürel olarak akıllarda kalıcı izler bırakan bir bölgemiz. Yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu keşfetmek istiyorsanız Karadeniz bölgesi Giresun’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Giresun’u tarihi ve kültürel olarak sizlere azda olsa anlatmak istedik çizdiğimiz rotada keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle.

Giresun Kalesi

Giresun manzarası izlemek istiyorsanız mutlaka bu kaleye uğramalısınız bölgede piknik yapabilir ve muhteşem Giresun manzarası eşliğinde çayınızı içebilirsiniz. Kalenin her tarafından yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu görebilirsiniz kafanızı çevirdiğiniz her yer deniz. Harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Giresun’a giderseniz mutlaka kaleyi ziyaret etmelisiniz.

Giresun gezilecek yerler listesi

Kulakkaya Yaylasi

Giresun’u gezerken şehir hayatından gürültüden sıkıldınız mı. Doğayla iç içe zaman geçirmek istiyorsanız  Kulakkaya yaylasını ziyaret etmelisiniz. Bu doğa harikası bölgede ailenizle birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Harika manzaralar eşliğinde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bölgede piknik alanlarında piknik yapabilir ruhunuzu bu doğa harikası bölgede dinlendirebilirsiniz şehir hayatından tamamen uzaklaşmak istiyorsanız bu bölge tamda size göre.

Giresun Gezilecek Yerler Listesi

Giresun Adası

Deniz, doğa ve tarihi sevenler için mükemmel bir yer. Karadeniz’in en büyüleyici yerlerinden biri adada kuşların ve karabatakların yuvalarını görmeniz mümkün ve adada geçmişte yaşamış amazon insanlarının kalıntılarını ve tarihi eşyalarını görmeniz mümkün. Giresun’a giderseniz mutlaka ada turuna katılmalısınız.

Giresun Gezilecek Yerler Listesi

Giresun Müzesi

Eski dönemlerde kilise olarak hizmet veren bu yapı günümüzde müzeye çevrilmiştir. Müze içerisinde Giresun ve çevresinde çıkarılan tarihi yapılar bulunmaktadır. Müze giriş ücreti 5 TL dir ve Çevresi korumaya alınmıştır evler ve yapılar arasında keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Giresun Gezilecek Yerler Listesi

Giresun Gezilecek Yerler Listesi sizler için derledik bu bölgelerde keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir