Fethiye’de gezilecek 6 mekan

Tatil denilince akla gelen belirli yerlerden biridir Tarihi ve doğal güzellikleriyle akılda kalıcı izler bırakan bu bölgede sizler için gezilecek yerler belirledik. Umarım anılarınıza bizlerinde katkıları olur iyi gezmeler.

1 : Saklıkent Kanyonu

Fethiye denildiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden bir tanesi olan saklı kent, iki dağın arasında muhteşem doğa manzarasını görünce kendiniz’den geçeceksiniz. Fethiye merkez ile arası 60 km mesafede ulaşım şehir merkezinden sağlanıyor ve otobüs ücretleri 11 TL dir. Çevrede balık çiftlikleri ve balık restaurantları mevcut buralarda balık yiyebilir ve çayınızı Saklıkent kanyonunda doyasıya içebilirsiniz.

Fethiye'de Gezilecek Yerler

2 : Tlos Antik Kenti

1200’lü yıllarda  inşa edildiği düşünülen ve 3000 yıldır ayakta duran bir yapı. Ölümden sonra yaşama inandıkları için kayaların içine  inşa ettikleri evlerine küllerini koymuşlardır. Özellikle tarihi ve kültürel miraslara önem veriyorsanız mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Fethiye'de gezilecek yerler

3. Ölüdeniz

Hep merak ettiğiniz turkuaz rengi Ölüdeniz’de görebilirsiniz. Tekne turlarına katılabilir ve turkuaz ve mavinin buluşmasının tadını çıkarabilirsiniz. Çevrede paraşüt ile atlayış yapanlar eşliğinde yüzmek gerçekten keyif verici kafanızı her çevirdiğinizde bir aktivite ile karşılaşıyorsunuz ve  bulunduğunuz yerde asla sıkılmıyorsunuz. Şehir merkezinden 5 dakikada bir ulaşım imkanı oluyor ulaşımda sorun yaşamayacağınız bir bölge.

Fethiye'de gezilecek yerler

4. Fethiye Merkez

Ünlü balık hali, Şemsiyeli Sokak, Paspatur çarşısı gezebileceğiniz bir çok yerden sadece bir kaçı ve Şehrin huzur verici sakinliği ve düzenli yerleşmesi gerçekten ruhunuzu dinlendiriyor. Ulaşım her bölgeye rahatlıkla sağlayabilirsiniz.  Kelebekler vadisi tekne turu,  koyda  kamelya keyfi,  fethiyeye yakın tarihi ve turistik yerlere safari araçları ile gezebilirsiniz.

Fethiye'de gezilecek yerler

5: Çalış Plajı 

Ailecek rahatlıkla kalabileceğiniz yerlerden birtanesi. Çalış plajı uzun bir deniz kıyısına sahiptir. Herkese uygun bir plajdır ve sahil boyu uzun olduğu için kimse kimseyi rahatsız etmiyor,  fakat deniz biraz dalgalıdır bu yüzden denize girme konusunda problemler yaşayabilirsiniz.

Fethiye'de Gezilecek yerler

6 : Fethiye Kral Mezarları

Açık alan da tarihi kalıntılar arasında bir yolculuk yapmak istersen mükemmel bir tercih yeri. Belli bir yere kadar aracınızla ulaşabiliyorsunuz, daha sonrasında yürüyerek yorulmadan ve rahatlıkla erişim sağlayabileceğiniz bir bölge. O dönemi yaşarcasına geziyorsunuz doğayla iç içe yapacağınız bu gezintiden gerçekten keyif alacaksınız.

Fethiye'de Gezilecek yerler
Kral Mezarları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir