Fas Gezi Rotası

Fas resmî olarak Fas Krallığı Kuzey Afrika’da yaklaşık olarak 32 milyon nüfusa ve 447,000 km2 yüzölçüme sahip bir ülkedir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka’dır. Fas’ın, Atlantik Okyanusu’dan, Cebelitarık Boğazını çevreleyip Akdeniz’de son bulan uzun bir sahil şeridi vardır. Doğudan Cezayir, Kuzeyden İspanya (boğaz boyunca bir denizden bir sınır ve Ceuta ile Melilla adlarında iki küçük özerk şehir), güneyden de Moritanya ve Batı Sahra ile komşudur.

II. Hasan Camii

Kazablanka’nın sembolü konumunda bir camii. Özellikle çini işçiligi çok güzel, mimarisi de çok orijinal içeri girilmese de dışarıdan muhakkak görülmesi gereken bir camii. Okyanus kenarı olması da ayrı bir hava katıyor doğayla iç içe harika bir manzara.

Fas-Gezilecek-2. Hasan-Camii

Majorelle Garden

harika bir bahçe.  Devasa kaktüslerin ve harika bitkilerin bulunduğu bahçede dolaşabilirsiniz. Nefesinizin açılacağı doğayla iç içe harika resimler çekeceğiniz doğa harikası bir bahçe Marakeş’e gitmişseniz görmeden dönmemelisiniz.

Chefchaouen Old City

Fas’a 4 saat kadar uzaklıkta bir kasaba chefchousen küçük tatlı şirin bir yer. Rahatsız edici bir kalabalığa sahip değil   sokak aralarında gezerken kaybolmuyorsunuz ayni yere çıkılıyor meydanda cafeler mevcut.  Yerel halktan oluşan esnaflar var. Orman ürünlerinden satılan küçük dükkânlar var. Daha çok arapça kullanılıyor.

Fas-Gezilecek-Yerler-Chefchaouen-Old-City

Medine

Mavinin büyüleyici tonları insanı direkt kendisine çekiyor. Eski şehir adeta labirent gibi bir sokağı takip ediyorsunuz.  Gölge ve serin dar sokaklarda gezmek, satılan ürünleri incelemek, yerel insanları yerel kıyafetleri içinde görmek mükemmel. Fas’a gelmişken gidilecek yerler arasında.

Fas-Gezilecek-Yerler--Medine

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir