Düzce’de Gezilecek Yerler Listesi

Düzce Karadeniz ikliminin hakim olduğu bir bölgedir. İçanadolu bölgesine yakınlığından dolayı genelde o bölgeden tatilcilerin akınına uğramaktadır, sonradan il olan düzce doğayla iç içe yaşamın sürdüğü ve 17 ağustos depreminden sonra genelde evlerin prefabrik olduğu bir yerdir.

Düzcede gezilecek yerler

1 . Güzeldere Selalesi Tabiat Parkı

Güzeldere şelalesi yorgunluğunuzu atmak için harika bir mekan ve bir doğa harikası şelaleye erişmek için biraz merdiven inmeniz gerekiyor  ulaşmak biraz meşakkatli olsa’da şelaleye ulaştığınızda hiç bir yorgunluğunuz kalmayacak ve huzurlu doğanın tadını çıkaracaksınız şelalenin gürül gürül sesi eşliğinde çayınızı yudumlarken ruhunuz dinlenecek bu huzurlu doğa harikası yeri mutlaka görmelisiniz.

guzeldere-selalesi
guzeldere-selalesi

2. Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı

Yolları yeni yapılan ve eski engebeli yollardan kurtulan bu şelaleyi’de rotanıza alın şelaleye yine Güzeldere gibi merdiven sistemiyle iniliyor merdivenlerde fotoğraf çekebileceğiniz bölümler yapılmış buralarda güzel anılar biriktirebilirsiniz. Samandere şelalesinin döküldüğü sona ulaştığınızda içiniz ürperecek ve huzuru hissedeceksiniz.

samandere-selalesi

3. Düzce Rafting

Düzce’de rafting için harika bir yer suyun akış hızı oldukça keyif verici ve  12 km kadar rafting yapıyorsunuz ve aksiyonu keyif alarak tadıyorsunuz bilmeyenler için bile çok ideal bir nokta fiyatlar 50 TL’den başlıyor her bütçeye uygun rafting heyecanını bu bölgede yaşayabilirsiniz.

duzce-rafting

4. Konuralp Müzesi

Roma imparatorluğunun ülkemizdeki izlerini ve kalıntılarını görmek istiyorsanız eğer kesinlikle bu müzeyi gezmelisiniz, müzedeki eserlerin bir parçasıda etnografya müzesinde sergileniyor tarih meraklısı iseniz ilginizi çekecektir tarih meraklısı değilseniz bile etkileneceksiniz.

konuralp-muzesi-duzce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir