Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 5 öneri

Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 5 öneri
Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 5 öneri

1 . Yunanistan Ve Balkanlar

Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan kültürel açıdan zengin yerdir. Balkanlar güneybatıda  Adriyatik Denizi ve İyon Denizi. Güneyde Akdeniz. Güneydoğuda Ege ve Marmara denizi  ile çevrili essiz güzellikte bir yarım adadır. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Yunanistan ülkeleri topraklarının tamamı Balkan coğrafyası içindedir.Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 10 öneri

2. Karadeniz Yaylalar Turu

Borçka-Karagöl Yaylası, Giresun-Sis Dağı Yaylası, Rize-Ayder Yaylası, Artvin-Kız Gölü Efsanesi, Ordu-Perşembe Yaylası, Rize Pokut ve Sal Yaylaları, Artvin-Kafkasör Yaylası, Bayburt-Kop Dağı Yaylası, Çorum-Abdullah Yaylası,  Samsun-Aktaş Yaylası, Artvin-Yaylalar Köyü, Trabzon-Maçka-Kiraz Yaylası, Kastamonu-Dereyayla Bölgesi, Tokat-Çamiçi Yaylası, Bartın-Uluyayla gibi essiz yaylalar’da gezebilir doğallığın ve oksijenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bulutların üzerindeki sonsuzluğu sizde keşfedin.

Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 10 öneri

3. Marmaris Turu

Türkiye’nin popiler tatil beldeleri arasında yer alan bu güzide beldeyi gidip sizde görmelisiniz. Türkiye’nin  güneybatı sahilinde Akdeniz ve Egenin kesiştiği noktada Muğla’ya bağlı bir liman kenti. Marmaris’de oteller özellikle yaz aylarında 500.000 ne yakın yabancı turist ağarlıyor. Gezilecek yerler arasında Muğla, Datça, Fethiye ve Dalaman yer alıyor.

Bayramda Nereye Gidilir Sorusuna Cevap Olarak 10 öneri

4. Kapadokya Gezisi

Türkiye’de gezilecek yer denildiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. Ürgüp gezisi, Avanos Vadisi turu, Devrent ve Ihlara Vadisi gezileri, yer altı mağaraları başlıca gezilecek yerleridir. Bunların dışında Kapadokya üzerinde balon turları yapabilirsiniz.

Kapadokya Gezi

5. Çanakkale Gezisi

Çanakkale binlerce yıl farklı toplulukların himayesi altında kalmış ve tarihi açıdan oldukça zengindir. Bugün ise Çanakkale Türkiye’nin en modern şehirlerindendir. Geniş kaldırımları, Temiz Caddeleri ve bakımlı binaları ile örnek bi şehirdir.  Anzac Günü’nde Avustralya ve Yeni Zellanda’dan gelen binlerce turist bölgeye akın etmekte, turizm genellikle Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu, Truva Savaşı’na ev sahipliği yapmış Truva Antik Kenti ve Assos Antik Kenti üzerine odaklıdır. Mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Çanakkale

Güzel ve Konforlu seyahat edeceğiniz turizm şirketi önerileri.

Vesturizm.com , Ayakizi.com.tr , Avturistik.com

Kaynak : www.ankaracikislitur.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir